HONAZ’DAN SURİYE VE FİLİSTİN’E YARDIM TIRI

Honaz Kaymakamlığı, Honaz Belediyesi ve Hayrat İnsani Yardım Derneği Denizli temsilciliği işbirliğinde hazırlanan yardım TIR’ı Suriye’ye uğurlandı.
Honazlı hayırseverlerin ve esnafların katkıları ile hazırlanan giyim ve gıda malzemeleri dolu TIR, Honaz Çarşı Cami önünde düzenlenen törenle uğurlandı. Namaz sonrası cemaatle bir araya gelen Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu ve AK Parti İlçe Başkanı Mesut Türkoğlu uğurlama törenine katıldı. Gönderilen yardımla ilgili bilgi veren Hayrat İnsani Yardım Derneği Honaz Temsilcisi Abdülrezzak Üçel şöyle dedi; 'Hayırseverlerimizin destekleri ile hazırladığımız bu TIR, Honaz’dan mazlum kardeşlerimize göndereceğimiz 4. TIR olacak. Kaymakamlığımız, Belediye Başkanlığımız ve Derneğimizin işbirliği ile koordineli bir şekilde yardımlar toplandı. Buradan karayolu ile Reyhanlı’ya, oradan da Suriye ve Kudüs’te ki kardeşlerimize ulaştırılacak.”
Uğurlamaya katılan Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu’da konuşmasında şunlara değindi. “Dostluk ve kardeşliğin en güzel nişanelerinden olan bu gibi sosyal sorumluluk projelerinde Honazlı hemşehrilerimiz her zaman desteğini gösteriyor. Allah onlardan ve emeği geçenlerden razı olsun. Dünyanın neresinde bir mazlum ve mağdur varsa onun yanındayız. Oradaki kardeşlerimize ülkemiz, sıkıntıların yaşandığı günden bu güne kadar elinden gelen her şeyi yapıyor.' Dedi. Konuşmaların ardından TIR, İlçe Müftüsünün duaları ile birlikte uğurlandı. TIR’ın Hatay’ın Reyhanlı sınır kapısı üzerinden Suriye ve Filistin’e ulaştırılacağı belirtildi. 


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

YARDIM TIRIYARDIM TIRIYARDIM TIRIYARDIM TIRIYARDIM TIRI