HONAZ TÜNELİNDE SONA GELİNİYOR.

Denizli´yi Ankara Karayolu´ndan, Antalya ve Muğla Karayolu´na bağlayacak olan çevre yolu üzerinde yapımı süren Honaz Tüneli´nde sona gelindi. Denizli Valisi Hasan Karahan ve Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu çalışmaların devam ettiği tünele giderek incelemelerde bulundu.
Denizli-Ankara Karayolu´ndan şehir merkezine girmeden Denizli-Antalya ve Denizli-Muğla Karayolu´na direk geçişi sağlayacak çevre yolu projesi içinde yer alan Honaz Tüneli´nin yapımı tüm hızıyla devam ediyor. Toplam uzunluğu 2 bin 600 metre olacak Honaz Tüneli´nde yüklenici firma tünelin önemli bölümünü tamamladı.
Denizli Valisi Hasan Karahan, beraberinde Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu, Honaz Kaymakamı Zafer Öz ve Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu ile birlikte Honaz Tüneli´ne giderek çalışmaları yerinde inceledi, inşaat hakkında yetkililerden bilgi aldı. Vali Hasan Karahan, Çevre Yolu ve Honaz Tünelleri´nin, şehirlerarası trafikte büyük kolaylık sağlayacağını belirterek, inşaatın en kısa sürede tamamlanması için çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirtti. Honaz Tüneli tamamlandığında, Ankara Karayolu´nda Çevre Yolu´na girecek olan araçlar Honaz´ın Ovacık Mahallesi´nde başlayan 2 bin 600 metrelik tüneli kullanılarak, köprülü kavşak ile Cankurtaran Mahallesi´ne ulaşacak, şehir merkezine girmeden Denizli-Antalya ve Denizli-Muğla karayollarına bağlantı sağlanacak. 


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

Honaz TüneliHonaz TüneliHonaz TüneliHonaz TüneliHonaz Tüneli