PAÜ DOĞU YERLEŞKESİ HONAZDA KURULUYOR

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi, Honaz İlçesinde 1000 dönüm arazinin Pamukkale Üniversitesi Doğu Kampüsünün olması için arazinin PAÜ’ye tahsisini oybirliğiyle kabul etti.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı 3.birleşimi yapıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan başkanlığındaki meclis toplantısının son birleşiminde, komisyonlardan gelen 23 gündem maddesi görüşülerek oybirliğiyle kabul edildi. Gündemin en önemli maddesi olan Pamukkale Üniversitesi’nin ikinci kampüsünün Honaz İlçesinde yapılması için 1000 dönümlük arazinin PAÜ’ye tahsisi de görüşüldü. Konuyla ilgili 2 No.lu İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporunun okunmasının ardından bir konuşma yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Meclisi olarak Denizli ile ilgili çok önemli bir karar aldıklarını belirterek, “Denizli’de Pamukkale Üniversitemiz var ve kampüsü dolmuş durumda. Pamukkale Üniversitesinde 60 binin üzerinde öğrenci öğrenim görüyor. Bulunduğu bölgede artık genişleme imkânı yok. İstiyoruz ki, Denizli’mizde daha farklı daha güzel fakülteler olsun. Üniversitemizi genişletelim, büyütelim istiyoruz” diye konuştu. Bununla ilgili uzun zamandır çalışmalar yürütüldüğünü ifade eden Başkan Zolan, “Başta Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu’nun büyük gayret ve çalışmaları var. Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci bu konuyu başından beri destekliyor. İstiyoruz ki; ikinci kampüs veya ikinci üniversite Honaz’da olsun. Honaz’da geniş bir alan var. Geniş bir üniversite alanı veya PAÜ’nün ikinci kampüsü burada olsun istiyoruz” dedi. 
ÇALIŞMALAR 3-4 AY İÇİNDE BAŞLAYACAK
Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin oybirliğiyle aldığı PAÜ Doğu Kampüsünün Honaz ilçesinde yapılması kararıyla birlikte, bölgenin 3-4 ay sonra inşaat, yatırım yapılabilir hale geleceğini söyleyen Zolan, “Honaz il merkezine çok yakın bir ilçe. Arazinin PAÜ’ye tahsisi ve ikinci kampüsün Honaz’da yapılacak olması başta Honaz ilçemize olmak üzere, Denizli’ye ve eğitim camiasına hayırlı olsun. Başta Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu olmak üzere bizi hep destekleyen bakanımız Nihat Zeybekci’ye ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim. Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi tarihi bir karar aldı. 1 milyon metrekarenin üzerinde bir alanda yerleşke yapılacak. Yurt yerleri, ticaret alanları, her türlü sosyal alanları ayrıldı. 3 binin üzerinde öğrencinin eğitim gördüğü Honaz artık bir üniversite şehri olacak. Üçüncü kampüs içinde çalışıyoruz. Üçüncü kampüsün de Sarayköy ilçesinde olmasını istiyoruz” dedi. Başkan Osman Zolan konuşmasının ardından Honaz İlçesinde ikinci kampüsün yapılması için PAÜ’ye bölgenin tahsisini öngören maddeyi oylattı. Madde oybirliğiyle kabul edildi.
DEVECİOĞLU “HONAZ İÇİN TARİHİ BİR KARAR”
Oylamanın ardından söz alan Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin oybirliğiyle aldığı bu kararın Honaz için tarihi bir anlam ifade ettiğini belirterek, “Honaz olarak ikinci kampüsün ilçemizde olmasını çok arzuluyorduk. Uzun zamandır bununla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kararın oybirliğiyle alınması mutluluğumuzu ikiye katladı. Honaz İlçemizdeki kampüste eğitim görecek olan öğrencilerimiz ülkemize hizmet edecekler. Büyükşehir Belediyesi tüm birimleriyle alt yapı, üst yapı ve diğer sosyal yatırımları ile bölgede önemli çalışmalar yaptı. Başkanımız Osman Zolan’ın dediği gibi; bölgede 3-4 ay sonra inşaatlar başlayabilecek. Şahsım ve Honaz halkı adına Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve tüm meclis üyelerine teşekkür ederim” dedi.  


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

BaşkanBüyükşehir Belediye MeclisiBüyükşehir Belediye Meclisi