HONAZ; YAĞLI GÜREŞLERE HAZIR

Honaz’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında düzenlenecek, 43. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin hazırlıkları sürüyor.
Türkiye’nin en önemli kiraz üretim merkezlerinden olan ve yakın zamanda sanayi ve eğitim alanında da önemli aşamalar kat eden Honaz ilçemizde, hafta sonu Yağlı Pehlivan Güreşleri yapılacak. Honaz Belediyesi tarafından bu yıl 43’ncüsü düzenlenecek olan Honaz Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü gerçekleştirilecek. Pınarbaşı Mesireliği Göz mevkiinde yapılacak etkinliklerde birbirinden değerli pehlivanlar mücadele edecek.
Etkinlik kapsamında ata sporumuz yağlı pehlivan güreşleri ile ilgili bilgi veren Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, “ Cumhuriyetimizin 95. Kuruluş yıldönümünde 29 Ekim pazartesi günü gerçekleştireceğimiz Honaz 43. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşlerimizin çekişmeli müsabakalara sahne olacağını düşünüyorum. Yağlı güreş sezonunun tamamlanması öncesinde düzenleyeceğimiz etkinliğe ülkemizin birçok yöresinden, Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde altın kemer sahibi olmuş ve farklı illerde yapılan müsabakalarda dereceler elde etmiş Başpehlivanlar katılacak' dedi.
Başkan Turgut Devecioğlu, Honaz Pınarbaşı Göz Mesirelik alanında saat 13.00’de başlayacak etkinliğe, başta Honazlılar olmak üzere çevre il ve ilçelerdeki vatandaşları da Yağlı Pehlivan Güreşlerini izlemeye davet etti. 


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

43. Yağlı Pehlivan Güreşleri43. Yağlı Pehlivan Güreşleri43. Yağlı Pehlivan Güreşleri