SULTAN II. MURAT CAMİİNE ANKARA’DAN ZİYARET

Osmanlı İmparatorluğu’nun altıncı Padişahı Sultan II. Murat’ın 1472 yılında inşa ettirdiği ve bölgede ayakta kalabilen ender Osmanlı yapılarından biri olan Sultan II. Murat Camiine Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı M. Yahya Coşan tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Biri dizi inceleme gezisi için Denizli’de olan Coşan ve ekibi, Honaz’da bulunan Sultan II. Murat Camiinde Honaz Belediyesi tarafından sürdürülen restorasyon öncesi çevre düzenleme çalışmalarını yerinde gördü.

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek tarafından karşılanan Müzeler Genel Müdür Yardımcısı M. Yahya Coşan’a sürdürülen çalışmalar hakkında bilgiler verildi. 

Caminin tarihi değeri ve bölgede ayakta kalabilen bir kaç Osmanlı yapısından olması dolayısıyla önemine değinen Yahya Coşan, çalışmaların bundan sonraki süreçlerinde gerekli desteğin sağlanacağını ve Kanuni Sultan Süleyman’ın da namaz kıldığı rivayet edilen bu nadide eseri halka kazandırmak için takip edeceklerini belirtti.  ....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

M. Yahya Co┼čan ziyaretM. Yahya Co┼čan ziyaretM. Yahya Co┼čan ziyaretM. Yahya Co┼čan ziyaretM. Yahya Co┼čan ziyaret