HONAZ’DA YOĞUN TEMPO

Honaz ilçesinde son dönemlerde yapılan yol açma ve kilitli parke taşı döşeme çalışmaları hızla devam ediyor. Her mahalleye yapılan hizmetler vatandaşlar tarafından büyük beğeni ile karşılanıyor.
Honaz ilçesinde yapılan çalışmalar hızla devam ediyor. Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’in göreve gelmesinin ardından özel önem verdiği yeni yollar açılması ve yolların düzenlenmesi ile ilgili çalışmalarda büyük mesafe katedildi.
Kocabaş Mahallesi Acıdere Mevkiinde bulunan döküm sahası ve tarım arazilerine, sanayici ve çiftçilerin daha rahat ve konforlu bir şekilde ulaşabilmeleri için Honaz Belediyesi Fen İşleri ekipleri iş makineleri yardımıyla yol düzenleme ve dolgu çalışmaları devam ediyor.
Ayrıca başta Kaklık Mahallesi’nde bulunan arazi yolları ile Honaz merkezde Badapınarı mevkiinde bulunan arazi yolları da iş makineleri yardımı ile düzenlendi ve kumlanarak ulaşımın daha kolay hale getirilmesi sağlandı. Yine Fen İşleri ekipleri Gürlek Mahallesi’nde kilitli parke taşı döşeme çalışmaları da tamamlandı. Burada yaklaşık 8 bin metrekare kilitli parke taşı döşendiği kaydedildi.
Kocabaş Mahallesi Kekikli Mevkiinde toplam 25 bin metrekare taş döşemesi yapılırken, Başkan Kepenek de bölgede incelemelerde bulundu.
HER MAHALLEYE EŞİT HİZMET
Honaz’da her mahalleye eşit hizmet götürme çabasında olduklarını kaydeden Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, ‘’Yıllardır girilmeyen Yukarıkızılyer Mahallemiz yollarını baştan aşağı yenilemek için yol genişletme ve düzenleme çalışmalarımızı sürdürdük. Mahalle içinde ve çevresindeki yolların zemin düzenlemeleri için kumlama ve dolgu çalışmalarını tamamlayarak, kilitli parke taşı döşeme işlerine hazır hale getirdik. Kısa zaman içinde taş döşeme çalışmalarımızı başlatacağız. Karateke Mahallemiz Dere Sokakta da genişletme, zemin düzenleme çalışmalarımızı tamamladık ve kilitli parke taşı döşemeye hazır hale getirdik. Burası da yapım programımızın içinde. Yine Kocabaş, Kaklık ve birçok mahallemizde bir yandan yol açma çalışmalarını sürdürüyoruz. Bir yandan da kilitli parke taşı ile döşüyoruz’’ dedi.
Yol konusunda önemli mesafe katettiklerini belirten Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, ‘’Göreve geldiğimiz günden bu yana yol konusunda çok önemli işler yaptık. Kocabaş’tan Kaklık’a, Honaz merkezden Sapaca’ya kadar dokunmadık yer bırakmadık. İhtiyaç olan her yerde çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürdük. Son aylarda ise daha fazla yol açma ve kilitli parke taşı döşeme işi yapar hale geldik. Belli bir süreç içinde her mahallemize ulaşmaya çalışıyoruz. Halkımızdan aldığımız geri dönüşler de bizler mutlu ediyor. Önümüzdeki aylarda da yeni yol açma, düzenleme ve yapım konularında önemli işler yapmaya devam edeceğiz’’ diye konuştu. 


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

Yol Yap─▒m ├çal─▒┼čmalar─▒Yol Yap─▒m ├çal─▒┼čmalar─▒Yol Yap─▒m ├çal─▒┼čmalar─▒Yol Yap─▒m ├çal─▒┼čmalar─▒Yol Yap─▒m ├çal─▒┼čmalar─▒