HONAZ BELEDİYESİ’NDEN KARAÇAY MAHALLESİNE SOSYAL TESİS TEMELİ

Honaz Belediyesi Karaçay Sosyal Tesisi için Honaz’ın Karaçay Mahallesi’nde temel atma töreni düzenlendi. Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, yatırımların devam edeceğini belirterek “Her şey daha güzel olacak” dedi.
Honaz Belediyesi’nin Karaçay Mahallesi’ndeki sosyal tesis inşaatının temeli düzenlenen törenle atıldı. Açılışa Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Belediye Meclis Üyeleri, Karaçay önceki Belediye Başkanlarından Sezgin Karateke, mahalle muhtarları, Honazlı ve Karaçaylı vatandaşlar katıldı.
“KARAÇAY HAK ETTİĞİNİ ALDI”
Törende ilk sözü alan Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, ilçeye verdikleri yatırım sözlerini bir bir gerçekleştirdiklerini belirerek 'Bugün büyük bir heyecan içindeyim. Karaçay’a bir söz vermiştim. O sözü tutuyorum. Karaçay sonunda hak ettiğini aldı. Onurla, gururla bu açılışı yapıyoruz. Başta Karaçay eski Belediye Başkanı Sezgin Karateke olmak üzere tüm eski Başkanlarımızın burada büyük emeği var. Onların da katkıları var, teşekkür ediyorum. Yerel kalkınma çok önemli. Karaçay üretim yapan, hiç yorulmayan, güzel insanların yaşadığı bir yer. Karaçay’a en büyük yatırımın sözünü verdim. Bugün sözümüzü tutmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu gurur sadece benim değil, tüm Karaçaylıların gururu” dedi.
“HER ŞEY DAHA DA GÜZEL OLACAK”
Kepenek, seçildikleri günden bu yana hiç durmadan çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini belirterek “2,5 yılda çok iş başardık. Geçen hafta Akbaş’da, şimdi Karaçay’da haftaya Yokuşbaşı’nda temelleri atıyoruz. Emirazizli, Kızılyer ve Karateke’de de projelerimiz devreye girecek. Belediye olarak hiçbir kamu kurumundan yardım almadık. Hepsini tamamen öz kaynaklarımızla yapıyoruz. Hiç borcumuz yok. Toplamda şimdiye kadar 54 milyonluk yatırım yaptık. Karaçay’daki bu yeni proje ile birlikte Mahallemize hem kapalı pazaryeri olarak kullanılabilecek, hem de düğün, sünnet, mevlid gibi etkinliklerin yapılabileceği, içerisinde taziye evi, mutfak ve büfe türü iş yerlerinin de bulunacağı çok amaçlı sosyal tesisi kazandırıyoruz. Karaçaylılar unutmayın, her şey daha güzel olacak. Bugün temel atıyoruz. 2 Haziran’da da burada açılışımızı yapacağız” dedi. 
KARACA’DAN VİDEOLU MESAJ
Başkan Kepenek’in ardından törene bir video mesaj gönderen CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, katılımcılar tarafından izlendi, dinlendi. Karaca video mesajında “Karaçaylıları selamlıyorum. Başkanımız Yüksel Kepenek ve bizler sizlere verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmenin onur ve gururunu yaşıyoruz. Bütçe görüşmeleri için TBMM’de nöbetteyim. O yüzden gelemedim. En kısa zamanda sizlerle birlikte olacağım. 2 Haziran tarihinde de açılışa katılacağım. Pazaryerimiz Karaçay’a, Honaz’a hayırlı olsun” diye konuştu.
TEMEL TÖRENLE ATILDI
Konuşmaların ardından kurban kesildi, dualar edildi. Daha sonra katılımcılar, inşaat alanına giderek, burada temeli hep birlikte attı. Açılışa katılan Karaçay Mahallesi sakinleri böylesine modern bir tesisi mahalleye kazandıracağı için Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’e teşekkür ettiler…
HONAZ BELEDİYESİ KARAÇAY KAPALI PAZARYERİ VE SOSYAL TESİS PROJESİ
Honaz İlçesi Karaçay Mahallesi’nde 2 bin 100 metrekare arazi üzerinde inşa edilecek Karaçay Sosyal Tesis projesi, bin 100 metrekare toplam kapalı pazaryeri alanına sahip olacak. Pazaryeri alanı ile birlikte kahvehane, taziye odası, mutfak, bir adet iş yeri ve tuvaletlerin yer alacağı sosyal donatılarda projenin içerisinde olacak. Sosyal Tesis kapalı alanlarının yanında ise çocuk oyun parkı bulunacak. 


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

Kara├žay Temel AtmaKara├žay Temel AtmaKara├žay Temel AtmaKara├žay Temel AtmaKara├žay Temel Atma