HONAZ BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA UZAY YOLCULUĞU

Honaz Belediyesi, yarıyıl tatilinde çocukları da unutmadı. Planetaryum Uzay Çadırını Honaz’a getirerek çocuklara uzay yolculuğu yaptırdı.
İLİMİN VE BİLİMİN IŞIĞINDA EĞİTİM
Honaz Belediyesi Düğün Salonu’nda kurulan Planetaryum Uzay Küresi çadırı ile ilçedeki öğrencilere, gezegenler görsel olarak anlatıldı. Planetaryum çadırında 360 derece görüntü eşliğinde gerçekleşen sanal uzay yolculuğunda, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’te öğrencilerle bir araya geldi ve onlarla birlikte uzay görsellerini izledi. Etkinliğin ardından öğrencilerle sohbet eden Kepenek, bu etkinlikle öğrencilerin uzayla ilgili hem görsel bilgi edindiklerini hem de eğlendiklerini kaydetti. Başkan Kepenek, “Öğrencilerimizin okumanın yanı sıra ilimin ve bilimin ışığında görerek öğrenmelerini de istiyoruz. Bu kapsamda çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Planetaryum Uzay Küresi çadırında yapılan bu etkinlikte de çocuklarımız, gezegenlerin adını, sıcaklığını, büyüklüğünü ve yapısal özelliklerini öğrendi. Onların aldığı her yeni bilgi bizim için büyük bir mutluluk demektir. Honaz Belediyesi olarak çocuklarımızı bu tür etkinliklerle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.
ETKİNLİK 4 GÜN SÜRECEK
İlk iki gün Honaz Belediyesi Düğün Salonu’nda kurulan ve diğer iki günde ise Kocabaş ve Kaklık mahallelerindeki düğün salonlarında olmak üzere 4 gün çocukların hizmetine sunulacak Planetaryum Uzay Çadırına çocukların ve gençlerin ilgisi yoğun oldu. İlk günde onlarca çocuğun uzay yolculuğu yaptığı gösteriler sırasında, velilerde merak içerisinde çocuklarını çadırın dışında beklediler. Gösteriyi izleyen çocuklar dışarıda kendileri için tasarlanan uzay görseli içinde hatıra fotoğrafı çekildiler.
Çocukların uzay yolculuğunda Belediye Kültür Sosyal İşler Müdürü Mustafa Bayrak’ta çocukları yalnız bırakmadı. Çocuklarla birlikte bazı velilerde uzay gösterisini izlerken, çocuklar Belediye’nin kendileri için düzenlenen gösteri için Başkan Yüksel Kepenek’e teşekkür ettiler. 


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

uzay ├žad─▒r─▒uzay ├žad─▒r─▒uzay ├žad─▒r─▒uzay ├žad─▒r─▒uzay ├žad─▒r─▒