KÜÇÜK ÖĞRENCİLERDEN YEREL TOHUM MERKEZİ’NE ZİYARET

Honaz Atatürk İlkokulu Anasınıfı Öğrencileri, Honaz Belediyesi Yerel Tohum Merkezini ziyaret ettiler.
Honaz Atatürk İlkokulu Anasınıfı öğrencileri tarımsal faaliyetlerin nasıl yapıldığı ve yetiştirilen ürünleri tanımak amacıyla, okul yetkilileri ve öğretmenleri nezaretinde Honaz Belediyesi Yerel Tohum Merkezi’ni ziyaret ettiler. Yerel Tohum Merkezi sorumlusu Ziraat Mühendisi Tuğba Çınar’dan bilgiler alan öğrenciler, daha önce dikilen ürünlerin tohumunu, yeni dikilen ve fideye dönüşen Ata Tohumu domates, biber, salatalık, patlıcan, kabak gibi ürünlerin yer aldığı serayı gezdiler. Yerel Tohum Merkezini, laboratuvarları ve tohumların çoğaltıldığı uygulama bahçesini gezerken çalışmaları yerinde gördüler, uygulama bahçesinde dikimi yapılan ürünleri de tanıma fırsatı buldular. Öğrenciler gezinin sonunda Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek ile bir araya geldiler. Başkan Kepenek öğrencilere ziyaretleri için teşekkür ederken, Ata Tohumları konusunda erken yaşlarda bilinçlenmenin ne kadar önemli olduğuna değindi.
Geziye rehberlik eden Anasınıfı öğretmenleri de konu ile ilgili olarak amaçlarının öğrencileri küçük yaşta doğayla buluşturmak, çevre bilinci oluşturmak, sorumluluk almayı ve ürün oluşturmalarını desteklemek, öğrenmeyi sınıflardan doğaya taşımak olduğunu belirttiler. 


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

├ľ─črenciler Yerel Tohum Merkezi Ziyaret├ľ─črenciler Yerel Tohum Merkezi Ziyaret├ľ─črenciler Yerel Tohum Merkezi Ziyaret├ľ─črenciler Yerel Tohum Merkezi Ziyaret├ľ─črenciler Yerel Tohum Merkezi Ziyaret