HONAZ’IN YÖRESEL TATLARI, PAÜ’DE SERGİYE ÇIKTI.

Pamukkale Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından düzenlenen “Denizli Lezzet Festivali” etkinliği alanında kurulan stantları gezen katılımcılar, Honaz’ın yöresel yiyeceklerini tanıma ve tatma fırsatı buldu.
Pamukkale Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin, Denizli Valiliği, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediği Denizli Lezzet Festivali’nde, Honaz Belediyesi açtığı stantta ilçenin lezzetlerini tanıttı.
PAÜ Gölbahçe Alanı’nda ilçelerin yöresel lezzetlerinin tanıtıldığı stantları PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, ilçe Belediye Başkanları ve protokol üyeleriyle birlikte gezen Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Honaz Belediyesi standında ilçenin yöresel yemeklerini tanıttı, misafirlerini kendi elleriyle hazırlayıp ikram etti.
Lezzet Festivaline katılan davetlilerin Honaz’ın yöresel yemeklerini tatma fırsatı bulduğunu söyleyen Başkan Kepenek, tarihi, kültürü ve doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Honaz’ın, yöresel mutfağı ile de tanındığını belirtti. Başkan Kepenek, festivaller gibi etkinliklerin dışındaki kalan zamanlarda da vatandaşları Honaz’ın yerel tatlarını, kültürünü görmeye davet etti.


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

Lezzet festivaliLezzet festivaliLezzet festivaliLezzet festivaliLezzet festivali