HONAZ TANITIM GÜNLERİ BÜYÜK KATILIM VE ÇOŞKU İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞTİ

Pamukkale Üniversitesi ve yerel yönetimlerin işbirliğiyle her hafta üniversitede düzenlenen ‘İlçe Tanıtım Günleri’ nin bu haftaki konuğu Honaz ilçesi oldu. Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen açılış töreni DRT Denizli ekranlarından naklen yayınlandı.
Pamukkale Üniversitesi öğrencilerinin Denizli’yi ve ilçelerini daha yakından tanıması adına yerel yönetimler ve Pamukkale Üniversitesi işbirliğince düzenlenen ‘İlçe Tanıtım Günleri’nin 5. konuğu Honaz ilçesi oldu. Her hafta yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinlik yine büyük ilgi gördü.  Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen tanıtım günleri açılışına RektörYardımcısı Prof.Dr. Erdinç Duru, Honaz Kaymakamı Zafer Öz, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, ilçe protokolü, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Honaz Tanıtım Günleri’nin açılışı kurdele kesimi ile başladı. Kurdele kesiminin ardından konuklar, Honaz’ın yöresel tarım ve sanayi ürünlerinin tanıtıldığı stantları gezdi. Yörenin ziraat, sanayi ve bölgesel gelişimi konularında yetkililerden bilgi aldı. Honaz Tanıtım Günleri üç gün boyunca devam edecek olan tanıtım günlerinin açılış tören DRT Denizli ekranlarından naklen yayınlandı.
 “HONAZ MEDENİYETLERE EV SAHİPLİĞİ YAPMIŞ ÖNEMLİ BİR KENTİMİZ”
İlçe Tanıtım Günleri’ne hakkında görüş bildiren Honaz İlçe Kaymakamı Zafer Öz; “Honaz Belediyesi ve Pamukkale Üniversitesi’nin işbirliğinde İlçe Tanıtım Günleri’nin 5’incisini gerçekleştirdik. İlçemizi bir anlamda Denizli şehir merkezine yani üniversitemize taşımış olduk. Honaz medeniyetlere ev sahipliği yapmış önemli bir kentimiz. Bende daha yeni Honaz ilçemize kaymakam olarak atandım. Atanır atanmaz da böyle güzel bir etkinlikte Honazlı hemşerilerimizle ve Denizlili hemşerilerimizle bir araya gelmiş olduk. Bugün bu etkinlik kapsamında 17 farklı sektörde, tanıtım stantlarımız kuruldu. Honaz ilçemizin 35 bin civarında bir nüfusu var ancak gündüz ve ya çalışan nüfusu bu noktada 70-75 bine kadar çıkıyor. Honaz içerisinde 2 Organize Sanayi Bölgesi’nin bulunduğu, 360-370 civarında fabrikanın bulunduğu, 30 binin üzerinde çalışanın olduğu bir ilçedir. Ülke ekonomisine katkı sağlayan, ülkenin her noktasına hizmet götüren ve pek çok alanda hizmet veren bir ilçe. Burada başta Pamukkale Üniversiteli öğrencilerimiz olmak üzere, Denizlili hemşerilerimize ilçemizin tanıtımını sağlayacağız. Honaz Meslek Yüksekokulumuz yaklaşık 15 yıldır hizmet veriyor. Öğrencilerimiz okullarını bitirdikleri zaman, iş bulma kaygısı olmaksızın, üniversite, sanayi ve idari anlamında Kaymakamlık ve Belediyemizle işbirliği içerisinde 3 akademik dönemde okullarına devam ediyorlar. Son dönemde de işbaşı eğitimle, İŞKUR katkısıyla ve Valiliğimizin katkılarıyla bulundukları yerde staj yapma imkânına sahip oluyor. Dolayısıyla üretim ve hizmetin olduğu, işsizliğin olmadığı, her türlü doğa güzelliğine sahip, özellikle kiraz anlamında ülkemizde yüzde 80’ e yakın ihraç ürünü olan bir ilçemiz. Burada da ilçemizi en iyi şekilde tanıtma gayretindeyiz. Gelen misafirlerimize de Honaz Kaymakamı olarak teşekkür ediyorum. Tüm Denizlilileri Honaz’a davet ediyorum” dedi.
“ETKİNLİK BAHAR DÖNEMİNDE DE DEVAM EDECEK”
Pamukkale Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdinç Duru, ‘İlçe Tanıtım Günleri’ne öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiğini ve bu etkinliğin bahar döneminde de devam edeceğini söyledi. Prof. Dr. Duru; “Yerel yönetimlerle üniversite işbirliğinde düzenlenen bu etkinlik bahar döneminde de devam edecek. Katılım çok yoğun. Bu etkinlik sayesinde organik bir bağ oluştu. Üniversite öğrencilerimiz ilçelere gidiyorlar ve oraları tanıyorlar. Öğrencilerimiz ilçe tanıtımlarından memnun. İlçe Tanıtımlarında bu hafta Honaz’ı ağırlıyoruz. Honaz turizm ve sanayide gözbebeğimiz. Yerel yönetimlerle çalışmalarımız tüm hızıyla bahar döneminde de devam edecek” diye konuştu.
“HONAZ HER ALANDA DENİZLİ’DE BİRİNCİ OLACAK”
Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu ise şunları aktardı: “İlçe tanıtım programı noktasında 5’incisini düzenliyoruz. Ben başta Sayın Rektörümüz olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Pamukkale Üniversitesi ile Honaz Belediyesi’nin ortaklaşa yaptığı bir programdayız.  Burada salonun hazırlanmasında emeği geçenlere ve stant açan bütün şirketlerimize çok teşekkür ediyorum. Parolamız; ‘Honaz’da üretiyoruz, dünyada tüketiyoruz.’ Honaz çok özel bir yer. Honaz her alanda Denizli’de birinci olacak. Honaz’da 17 farklı sektörde 384 fabrika var. Bu fabrikaların tamamı ülkeye katma değer ve istihdam sağlıyor. Honaz’ın ve Honaz’da üretilen mamullerin tanıtımı noktasında da üniversitenin bu programı çok büyük katkı sağlıyor.”
“SANAYİCİLERİMİZİ HONAZ’A DAVET EDİYORUZ”
Honaz Kaymakamlığı ve Honaz Belediyesi olarak sanayicileri Honaz’a davet eden Başkan Devecioğlu, sanayicilerin her zaman önünü açtıklarını ve açmaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Devecioğlu sözlerine şu ifadeleri de yer verdi: “Honaz, sanayide ve tarımda Denizli’de en yüksek ihracatı yapan ve istihdamı sağlayan ilçemizdir. Honaz Milli Parkımız var. Turizm ve arkeoloji anlamında da değerlere sahibiz. Pamukkale Üniversitesi ile beraber Colossae Antik Kentimiz’in çalışmaları da başladığında Honaz ayrı bir ivme kazanacak. Honaz Meslek Yüksekokulu Türkiye’nin 11’inci en büyük meslek yüksekokulu. Sayın Bakanımızın, vekillerimizin, siyasi büyüklerimizin ve Rektörümüzün de açıkladığı gibi Pamukkale Üniversitemiz’in Doğu Kampüs’ü de Honaz’da inşa edilecek.  Honaz her alanda kalkınmaya devam ediyor.”ü
MUHACİR BÖREK VE TATLILARI STANTDA YERİNİ ALDI
Honaz İlçesi’ne 1924 yılında Yunanistan’dan mübadele kapsamında gelip, Hisar Mahallesi’ne yerleşen muhacirler, 100 yıla yakın süre geçmesine rağmen gelenek ve göreneklerini yaşatıyor. Pamukkale Üniversitesi’ndeki Honaz Tanıtım Günleri’nde stant açan muhacirler yaptıkları börek, tatlı ve ekmekleri Yunanca isimleriyle sergileyip, vatandaşlara dağıttı.
REKTÖR BAĞ’A GÜZEL SÜRPRİZ
Honaz Belediyesi Halk Eğitimi Merkezi öğrencilerinden Beyza Bayrak tarafından Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ’ın karakalem portre resmi yapıldı. Tanıtım günleri standında büyük ilgi gören karakalem portresi, stantları gezenler tarafından büyük beğeni topladı.
ÖĞRENCİLERDEN 3 BOYUTLU ÇALIŞMA
PAÜ Honaz Meslek Yüksek Okulu öğrencileri,  resimlere verdikleri 3 boyutla ilgin çalışmalara imza attı. Öğretmenler gününde yapmış oldukları kokulu taşlarla hediye kutuları oluşturarak öğretmenlere verdiklerini belirttiler. Normal resimleri 3 boyutlu hale koyan öğrenciler, ilgin görseller oluşturdu.
3 gün süren “Honaz Tanıtım Günleri” etkinliği Cuma günü North Point Otel’deyapılan kapanış yemeği programı ile sona erdi. 
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
Honaz tanıtım Günler
 
 


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

Honaz tanıtım GünlerHonaz tanıtım GünlerHonaz tanıtım GünlerHonaz tanıtım GünlerHonaz tanıtım Günler