NAZİLLİ BELEDİYE BAŞKANI ÖZCAN’DAN ZİYARET.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’i makamında ziyaret etti. Yöresel ürünlerin karşılıklı olarak hediye edilmesinin ardından Honaz Belediyesi Yerel Tohum Merkezi gezilerek, envanterde kayıtlı bulunan 520 adet ata tohumunun yer aldığı birim incelendi. Başkan Özcan, Yerel Tohum Merkezi yetkilisi Ziraat Mühendisi Tuğba Öner Çınar’dan proje ve sera uygulama alanına ilişkin bilgi aldı. Ardından Honaz Belediyesi Yaş Sebze ve Meyve Alım Merkezi’ne geçildi.

Alım satım yapan tüccarları ziyaret ederek iş yerlerini gezen Başkan Özcan, “Öncelikle misafirperverliklerinden dolayı kıymetli başkanımız Yüksel Kepenek’e teşekkür ediyorum. Nazilli’miz rekoltesi yüksek ve kaliteli ürünlerin yetiştiği, ülkemizin tarım cennetlerinden biridir. Bu nedenle Honaz Belediyemizin hayata geçirdiği Yerel Tohum Merkezi Projesi kentimize örnek olması açısından büyük önem taşımaktadır. İlçemizin sahip olduğu tarımsal ekonomik güç desteklenmeli, geliştirilmeli ve kentimize katma değer olarak sunulmalıdır. Bu noktada biz Nazilli Belediyesi olarak üreticimize gereken desteği vermeye ve memleketimizin her anlamda hak ettiği yerlere gelmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” sözlerini kaydetti.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek; “Denizli, Aydın, Nazilli ve Honaz… Bunlar çok yakın ve iç içe şehirler ve ilçeler. Kültürel yaşam anlamında birbirine çok benzeyen iki komşu kentiz. Ekonomik ve tarımsal anlamda birbirimizi desteklemeli ve fikirlerimizi paylaşmalıyız. Bugünde Belediyemizin Yerel Tohum Merkezi ve Yaş Sebze Meyve Alım Merkezimizi birlikte inceledik. Sayın Başkan Özcan’a ve ekibine nezaket gösterip bizleri ziyaret ettiği için çok teşekkür ediyorum. Ben de en kısa zamanda iade-i ziyaret yapıp ilçeyi görmek isterim. Gelip geçiyoruz ama inceleme anlamında bir ziyaretim olmamıştı. İnşaallah kendilerini en kısa zamanda ziyaret etmek istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

Ziyaret sonunda iki Başkan karşılıklı hediye takdiminde bulundu.....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

Nazilli Belediye Ba┼čkan─▒ ZiyaretNazilli Belediye Ba┼čkan─▒ ZiyaretNazilli Belediye Ba┼čkan─▒ ZiyaretNazilli Belediye Ba┼čkan─▒ ZiyaretNazilli Belediye Ba┼čkan─▒ Ziyaret