’CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ’NDE BULUŞALIM’

Honaz Belediye Başkanlığı tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı nedeniyle ‘Cumhuriyet Yürüyüşü ve Konseri’ düzenlenecek.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan Cumhuriyet Yürüyüşü ve Konseri’ne tüm Honaz halkını davet eden Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, “Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde; 19 Mayıs 1919’da yakılan aydınlanma meşalesini bir kez daha gururla taşıyacağız” dedi.
Honaz Belediye Başkanlığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Yürüyüşü düzenliyor. 28 Ekim Cumartesi günü saat 18.45’de Belediye Binası önünde başlayacak olan ve Kapalı Pazaryerinde son bulacak Cumhuriyet Yürüyüşü ve ardından gerçekleşecek Cumhuriyet Konseri ’ne tüm Honazlıları davet eden Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, “Cumhuriyet en büyük değerimizdir; bizi biz yapan; bizi geleceğe taşıyan en büyük unsur. Ne mutlu ki Honaz halkı Cumhuriyet’in değerlerine; Cumhuriyet’in bizlere kazandırdığı hak ve özgürlüklere her zaman sahip çıkmıştır. Ve yine ne mutlu ki; Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde vatan sevgisini ve bağımsız yaşama arzusunu tüm dünyaya haykıran Türk Milleti, 100 yıldır cumhuriyetle, demokrasiyle, Atatürk İlke ve İnkılâplarıyla nefes almaya devam etmektedir. Tüm Honazlı hemşehrilerimi elinde bayraklarıyla 19 Mayıs 1919 yakılan aydınlanma meşalesini bir kez daha gururla taşımaya davet ediyorum. Biliyorum ki; Türk milleti bu aydınlanma meşalesini sonsuza kadar yakacak; Cumhuriyet’e, Atatürk’ün ilke ve devrimlerine sonsuza kadar sahip çıkacaktır. Cumhuriyet’imizin 100. yılı kutlu olsun” dedi. 


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

Cumhuriyet Y├╝r├╝y├╝┼č├╝