HONAZ BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME ÖNEMLİ KATKI

Sosyal Belediyecilik anlayışı ile çalışmalar gerçekleştiren ve eğitime büyük önem veren Honaz Belediyesi, daha önce Kızılyer Mahallesinde yapımı tamamlanan Gündüz Bakımevinin ardından ikincisini de Kocabaş Mahallesinde inşa etti.
Geçtiğimiz yıl yapımına başlanan Honaz Belediyesi Hacı Feriştah-Hacı Mehmet Ali Sorkun Gündüz Bakımevi’nin açılışı gerçekleştirildi. Denizli standartlarının üzerinde bulunan ve modern mimarisi ile dikkat çeken Gündüz Bakımevi, toplamda 1100 metrekarelik alana inşa edildi. Alan içerisinde 200 metrekarelik eğitim binası yer alıyor. Binada; iki sınıf, uzay gözlem odası, yemekhane, oyun ve dinlenme alanları bulunuyor. Bina dışında çocuk oyun alanı da var. Toplam 40 öğrenci kapasiteli eğitim kurumunda 3 uzman eğitmen görev alıyor.
Gündüz Bakımevi açılışına, CHP 23. Dönem Milletvekili Ali Rıza Ertemur, CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayşen Kocabay, CHP Çivril İlçe Başkanı Bedri Ataş, CHP Honaz İlçe Başkanı Mustafa Çelik, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan, geçmiş dönem Denizli Belediye Başkanı Ali Marım, hayırsever Hacı Feriştah-Hacı Mehmet Ali Sorkun ailesi, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.
“KURUMUN BİR PARÇASI OLMAK ÇOK DEĞERLİ”
“Geleceğin planlanmasında, geleceğin şekillenmesinde “Biz taşın altına elimizi sokarız” diyen sorumluluk sahibi iş adamlarımız ve hayırsever ailelerimiz iyi ki varlar diyen Başkanı Yüksel Kepenek, “Burada gördüğümüz bu tesis, Denizli standartlarının çok üstünde. Uzay gözlem odası, bilim odası, öğrenci etkinlik odaları, bilişsel gelişimlerine sürekli rehber olan psikolojik hizmetler bölümü, mutfağı ve donatıları ile harika bir tesis. Özellikle çocukların dogmalardan uzak, ezbercilikten uzak yetiştirildiği bu kurumun bir parçası olmakta çok değerli” dedi. Başkan Kepenek, açıklamalarına şu ifadelerle son verdi.
“İHTİYACI ZAMANINDA VE YERİNDE SAPTAYABİLMEK ÇOK ÖNEMLİ”
“Kurumumuz yaklaşık 2,5 milyon liraya mal oldu. 1 milyon 250 bin lirasını Sorgun Ailesi, 1 milyon 250 bin lirasını da Honaz Belediyesi karşıladı ve bu tesisi oluşturduk. Tesisimiz 40 öğrenci kapasitesine sahip. Okulumuzun kontenjanı bir günde doldu. Böyle bir ihtiyacı zamanında ve yerinde saptayabilmek çok önemli.
“ÇOK KIYMETLİ ÇOCUKLAR YETİŞTİRECEĞİZ”
Bir insanın doğuştan getirdiği zekâyı bir kenara bırakırsak geri kalan zekâ gelişiminin yüzde 50’si 4 yaşına kadar oluşuyor. Kalan yüzde 30’u 8 yaşına kadar oluşuyor. Kalan yüzde 20’si ise 17 yaşından sonrasında gerçekleşiyor. Yani şu anda biz çocuklarımızın akademik başarısı için, çocuklarımızın ülkemizdeki ve dünyadaki çocuklarla rekabet edebilmeleri için, bir başarıya ulaşması için bu kurumları yapmak zorundayız. Çünkü artık iş gücü piyasası; başarılı, kendini gerçekleştirebilen, sorun çözme becerisini gerçekleştirmiş, öz bakım becerilerini gerçekleştirmiş, kendi yeterliliklerinin ve yeteneklerinin farkında olan bireyler istiyor. İş dünyası da istihdam ederken bunları soruyor. İşte biz burada; kendine özgüveni en yüksek seviyede olan, sosyalleşme ve iletişim becerileri yüksek, kendi becerilerini ekip ruhu ile kullanabilen, çok kıymetli çocuklar yetiştireceğiz. Bir sonraki eğitim kademesine çok yetişmiş, çok donatılı çocukları kazandıracağız”.
Tören, konuşmaların ardından açılış kurdelesinin kesilmesi ile sona erdi. Açılış törenine katılanlara çeşitli ikramlar yapıldı. 
 
 
Kocabaş Gündüz Bakımevi
 
Kocabaş Gündüz Bakımevi
 
Kocabaş Gündüz Bakımevi


....::| Bu içeriğe bağlı resimler |::....

Kocaba┼č G├╝nd├╝z Bak─▒meviKocaba┼č G├╝nd├╝z Bak─▒meviKocaba┼č G├╝nd├╝z Bak─▒meviKocaba┼č G├╝nd├╝z Bak─▒meviKocaba┼č G├╝nd├╝z Bak─▒mevi